تلفن کارخانه: 02176229595

معرفی و آشنایی با انواع عدس

معرفی و آشنایی با انواع عدس

 

معرفی انواع عدس
عدس ریز و درشت و آشنایی با آن

عدس از مهم ترین انواع حبوبات و محصولات کشاورزی می باشد و از قدیم الایام مصرف بالایی در آشپزی ایرانی ها داشته است. عدس گونه های متفاوتی دارد. همچنین عدس به دو دسته کلی عدس ریز و درشت تقسیم می‌شود.

انواع عدس

انواع عدس در حالت کلی به دو نوع عدس سبز رنگ که به دو نوع ریز و درشت تقسیم می‌شود و عدس قرمز رنگ که به دال معروف است معروف می‌باشد. اگر بخواهیم بهترین نوع عدس را تعیین کنیم باید به عدس سفید که پهن و زود پز هم می‌باشد اشاره کنیم. برای خرید و قیمت حبوبات می‌توانید به دسته حبوبات سایت مراجعه فرمایید

عدس ریز یا درشت؟

عدس در حالت کلی به دو دسته ریز و درشت تقسیم می‌شود که هر کدام از انواع آن به رنگ متفاوت وجود دارد. هر کدام از انواع عدس دارای ویژگی های منحصر به فرد خود به خصوص از نظر ارزش غذایی و تفاوت رنگ هستند. عدس سبز رنگ که بالاترین مصرف را در برای ایرانی ها دارد به سه دسته ریز، درشت و متوسط تقسیم می‌شود.

ارزش غذایی عدس

ارزش غذایی عدس در بین حبوبات از محبوبیت بالایی برخوردار است. در 100 گرم از عدس ارزش غذایی زیر وجود دارد.

352 کیلو کالری

فیبر: 10 گرم

پروتئین: 27 گرم

کربوهیدرات: 64 گرم

آهن: 7 گرم

کلسیم: 35 میلی گرم

پتاسیم: 677 میلی گرم

روی: 3.28 میلی گرم

فسفر: 281 میلی گرم

منیزیم: 47 میلی گرم

دال عدس

دال عدس یا همان عدس قرمز از ارزش غذایی کامل و فوق العاده ای برخوردار است این نوع عدس انرژی زیادی دارد و انرژی روزانه افراد  را تامین می‌کند. دال عدس یکی از خوشمزه ترین حبوبات است که غذای مخصوصی نیز دارد که با همین عنوان یاد می‌شود.

خرید عدس

برای خرید محصولات غذایی و عدس درجه یک و با کیفیت کافی است که در سایت دیجی شهروند در دسته حبوبات عدس را انتخاب نمایید تا از عدس 900 گرمی شهروند برخوردار شوید.

عدس سیاه یا اوراد دال از پروتئین بیشتری در بین عدس های مختلف برخوردار است و ارزش غذایی مناسبی دارد.

عدس به دو گونه بسیار مهم تقسیم می‌شود. عدس سبز و عدس قرمز یا دال عدس. عدس سبز به سه دسته ریز، درشت و متوسط تقسیم می‌شود که هر کدام ارزش غذایی خاص خود را دارند.

0 0 رای
Article Rating
مشترک شوید
اعلان
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاهها
مقایسه محصولات
محصولی در سبد خرید وجود ندارد!
لیست علاقمندی‌ها 0